SIEMENS LGB1B015B 15A 277V 1 POLE
SKU# LGB1B015B
The Siemens LGB1B015B is a 15A 277V single-pole circuit breaker, commonly used in commercial and residential settings to protect circuits from overloads and short circuits.
    • Each
Specifications:
Voltage: 277 VAC
Amperage: 15A
Connection Type: Bolt-on
Ground Fault: No
Arc Fault: No
Dual Function: No
Shunt: No
Poles: 1
Plug Neutral: No
Pig Tail: No
KAIC Rating: 65
DIN Rail: No
Show More Information
Customer Reviews: SIEMENS LGB1B015B 15A 277V 1 POLE